upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

vlastní tvorba

Jaderná elektrárna Temelín
Věže Jaderné elektrárny Temelín ožily

Klient Skupina ČEZ
Značka Jaderná elektrárna Temelín
Obor Různé

Chladicí věže Jaderné elektrárny Temelín se díky speciální projekci "dívaly kolem sebe". Umělec a zakladatel kapely Tata Bojs Milan Cais totiž přichystal projekci, kdy se na jednotlivých věžích objevily oči o velikosti skoro čtvrt hektaru. Autorem nápadu je Michal Trpák.

Projekce začala ve 21:40. Nejprve se na věžích objevil čas, po pěti minutách pak dvě oči. Vedení elektrárny bylo s netradiční akcí spokojeno. "Vlastní promítání mohlo zkomplikovat pouze počasí. My jsme měli obavy i o bezpečnost řidičů. Naštěstí se nic nestalo, počasí také vyšlo a výsledek stál opravdu za to," vedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

K osvícení dvou chladicích věží použili umělci čtyři projektory. Každý váží 250 kilogramů a má elektrický příkon 8 kW. „Světelný výkon každého je 40 tisíc ansi lumen. Jde o nejsilnější projektory, které jsou v současnosti na trhu dostupné," představil techniku Roman Dušek z Vision Factory. Projektory byly umístěny ve vzdálenosti dvě stě metrů, oči se promítaly ve výšce 130 metrů. Rozměr jednoho oka byl přibližně 30 krát 80 metrů.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy