upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Havas Worldwide Prague

Amnesty International
Prison Exit

Klient Amnesty International
Značka Amnesty International
Obor Kulturní marketing & dobročinnost
Web http://www.prisonexit.org/

Nová kampaň lidskoprávní organizace Amnesty International poutá k problematice ruských vězňů svědomí prostřednictvím 360° videa. Klip, který se natáčel v léčebně v pražských Bohnicích, zobrazuje šest minut před večerkou ve fiktivním ruském vězení. V těch skutečných Amnesty International sleduje případy několik desítek lidí, které v Rusku režim vězní za jejich názory, publikace, vyjadřování se na internetu nebo účast na demonstracích.

Jejich špatnou situaci má připomínat právě video, které na webu Prisonexit.org nejde přeskočit, návštěvník si ho musí přehrát celé, aby se dostal k možnosti podepsat petici na podporu konkrétních věžňů. "Chtěli jsme co nejvíc napodobit realitu a zprostředkovat pocit bezvýchodnosti. Proto je video nezvykle dlouhé, bez větší akce," přibližuje Eda Kauba, kreativní ředitel agentury Havas Worldwide Prague, který kampaň vytvořila.

V začátku kampaně Amnesty upozorňuje jmenovitě na Ildara Dajdina a Darju Poljudovou, každých šest až osm týdnů hodlá jména obměňovat. V petici pak chce ke každému nasbírat 20.000 podpisů, které mají pomoci tlačit na ruskou moc, aby byla svolnější k dialogu. 

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy