upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Vlastní tvorba

Botas 66
Best Friends Forever - Tofu White

Best Friends Forever - Tofu White
Klient Botas
Značka Botas 66
Obor Oblečení, móda

Po téměř šestileté spolupráci s tradiční českou obuvnickou firmou Botas startují designéři Jan Kloss a Jakub Korouš oficiální zastoupení značky Botas 66 v podobě oficiálního webu www.botas66.com a kamenné prodejny v Praze na Žižkově. Ten navazuje na Botas Concept Store na Praze 1, který už víc než rok nefunguje. Interiér nového obchodu navrhlo studio Deform, aktuální držitelé ocenění Czech Grand Design v kategorii Objev roku. Novinky podporuje kampaň Best Friends Forever.

„V budoucnu chceme značku prezentovat s větším důrazem na její tradici, historii, ruční výrobu a kvalitu,“ uvedl Kloss.

Kolekce Botas 66 se kromě vlajkového modelu Classic, který má víc než 50 vzorů, postupně rozšířila i na jiná tvarová řešení navazující na historii značky Botas. Vznikl tak kotníčkový model Mid, tvaroslovím běžeckých bot inspirovaný Run nebo zatím nejnovější Urban. Ve spolupráci s uměleckými projekty a komerčními značkami vznikají limitované edice. 

Botas je značka sportovní obuvi národního podniku Botana, založeného v roce 1949 ve Skutči na Pardubicku. Botas 66 je lifestylový label sportovní značky Botas, který vznikl v roce 2009 na základě redesignu tradičního modelu Botas Classic z roku 1966, z iniciativy designérů Klosse a Korouše. Botas Classic vzešel z návrhu Marcela Scheinpfluga a z počátku se vyráběl z kůže mongolských koní. V 80. letech prošel značnou modernizací (především Milan Mlynář) a zlidověl natolik, že pojem "botasky" se na domácím trhu stal synonymem dodnes užívaným pro takřka jakoukoliv sportovní obuv. Výraznější comeback zaznamenal v roce 2005, kdy byl zařazen mezi 100 ikon českého designu.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy