upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Storytlrs

ČSOB
Refinancování půjček - personalizované video

Refinancování půjček - personalizované video
Klient ČSOB
Značka ČSOB
Obor Finanční služby
Web https://refinancovani.csob.cz/

Československá obchodní banka má nový web, na němž prodává refinancování půjček netradičním způsobem. Tím je video, které se zobrazuje v závislosti na denní době, tedy ráno, v poledne a večer jsou připravené odlišné klipy. V nich banka připodobňuje půjčky k různým pokrmům. V závěru dojde na konkrétní nabídku, případně možnost sjednání půjčky na pobočce. Video připravila digitální agentura Storytlrs.

"Kulinářské pořady a soutěže začínají být oblíbenější, lidé je s velkým nadšením sledují, a tak nás napadlo naši myšlenku zobrazit právě v tomto oboru," vysvětluje použití personalizovaného videa Radovan Kuštek, ředitel divize Digitálního marketingu ČSOB. "Tuto formu komunikace s klienty zkoušíme poprvé, a pokud to bude fungovat, budeme tímto stylem komunikace pokračovat. Do konce roku plánujeme tímto způsobem oslovit několik tisíc klientů."

Agentura Storytlrs vychází z faktu, že vizuální obsah, navíc pohyblivý, je na sociálních sítích sdílen násobně častěji než ostatní informace, obrázky přitom poutají víc než text. "Graficky atraktivní videa však nejsou jediným cílem naší práce. Zaměřili jsme se na videa, která budou přizpůsobena konkrétním potřebám zákazníka, a to pokud možno hravou formou. Interaktivnost naší nabídky spočívá ve vytvoření video obsahu, který nemá jasně daný scénář, ale je závislý na volbě zákazníka," přibližuje Piero Šesták ze Storytlrs.

"Personalizovaná interaktivní reklama otevírá možnost nabídnout zákazníkovi finální produkt ještě dříve, než po něm sám zatouží. Detailně cílená videa pracují s informacemi z online prostředí - pohlaví, poloha, zájmy, osobní preference, denní doba - nebo přímo konkrétními daty od klienta, které vedou k maximálnímu zacílení nabízeného produktu. Samotná personalizace prokazatelně cílí na zákazníka více než reklama 'tradiční'. Z těchto důvodů jsme se rozhodli posunout klasické videokampaně na další úroveň," pokračuje Šesták. "Inspirovali jsme se například personalizovanou kampaní od Barclays," přiznává, "která zaznamenala velký úspěch právě s oslovením uživatelů jejich skutečnými jmény."

Jak to bylo v případě kampaně ČSOB? "Měli k dispozici obrovskou základnu stávajících zákazníků, o kterých jsme věděli potřebné informace k vytvoření nabídky přímo na míru. V rámci tvorby videa jsme pracovali s více než 300 soubory, které jsou kombinacemi videozáběrů, audia a titulků. Platí tedy, že čím větší možnosti interakce ve videu, volby pokračování a různých ukázek obsahu na míru, tím složitější a obsáhlejší je propojování samotného obsahu."

Samotná aplikace využívá vedle standardních technologií podporovaných prohlížeči zejména nejnovější technologie z HTML5. "Projekt z technologického hlediska stavíme tak, abychom jednotlivé komponenty mohli v budoucnu využít znovu jako jednotlivé funkce interaktivity a personalizace. Za největší problém můžeme považovat zajištění stejné funkcionality na mnoha rozdílných zařízeních, prohlížečích a platformách, které standard HTML5 splňují," dodává kreativec ze Storytlrs.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy