upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Družina

Ekumenická akademie
Příběh banánu

Klient Ekumenická akademie
Značka Ekumenická akademie
Obor Potraviny
Web http://www.storyofbanana.com/cs

Projekt Za férové banány spouští novou podzimní kampaň Příběh banánu. Jejím cílem je upozornit na zákulisí banánového byznysu. Jádrem kampaně je videospot, který vznikl ve spolupráci s kreativním studiem Družina. Ten přímo odkazuje na interaktivní webovou stránku. Spot se objeví na sociálních sítích a v kinech v rámci filmových festivalů (Ekofilm 2017, Life science film festival). Kampaň doplní také citylighty, které rozehrávají další varianty banánového příběhu.

V padesátisekundovém videospotu se objevuje Lady banana, která je hvězdou divadelního pódia. Druhá půlka spotu poukazuje na to, že za levnými banány se skrývá temný příběh. "Družina často spolupracuje na změnách ve společnosti a systému, které jsou dlouhodobé a vzdálené. Banány jsou konkrétní věc a je poměrně snadné udělat ten krok ke změně. Proto se nám projekt líbí a rozhodli jsme pomoci i s jeho kreativou," řekla spoluautorka spotu Michaela Klakurová z kreativního studia Družina.

"Každý rok se v České republice sní průměrně 9,9 kilogramů banánů na osobu. Právě ony hrají důležitou roli vábničky pro obchodníky, kteří na jejich nízkou cenu lákají zákazníky do obchodních řetězců. Zejména v době před Mikulášem a vánočními svátky se v Česku prodeje banánů rapidně zvyšují. Prostřednictvím nové kampaně bychom rádi spotřebitelům přiblížili zákulisí pěstování nejoblíbenějšího tropického ovoce," uvedla koordinátorka projektu Za férové banány Lenka Černínová.

Příběh Lady banana je dále rozpracovaný formou pěti doprovodných plakátů vykreslujících jednotlivé problémové oblasti pěstování banánů, jako je používání pesticidů, nedostatečné ochranné pomůcky, potlačování odborů, nedůstojné pracovní podmínky a náročná práce bez dostatečné odměny. Fotky se objeví na citylightech i v online prostoru.   

Na problematiku podmínek pěstování banánů se zaměří i každoroční celorepublikový happening Výstava na stromech, jehož koordinátorem je nezisková organizace NaZemi. Ve spolupráci s projektem Za férové banány proběhne v týdnu od 7. do 14. října v parcích napříč Českem výstava Příběh banánů o pěstování banánů v Panamě a Kostarice. V Praze se happening uskuteční například 9. října v Karlíně, kde bude pro návštěvníky připraveno promítání dokumentárního filmu, kološlap na banánové koktejly, ale také blešák, jehož výtěžek poputuje pěstitelům v Peru, kteří byli zasaženi povodněmi.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy