upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Vlastní tvorba

Kino Světozor
Znělky

Klient Aerofilms
Značka Kino Světozor
Obor Kulturní marketing & dobročinnost
Produkce Black Pear Studio
Režisér Jakub Jirásek

Pražské kino Světozor, které provozuje distribuční společnost Aerofilms, má čtyři nové autorské znělky. Odehrávají se ve Spojených státech, ve Švédsku, ve Francii a ve Skotsku. Znělky se objeví před startem každé projekce. Každá z nich tematizuje jednu ze světových kinematografií. Pro Světozor je realizoval Jakub Jirásek, kameramanem byl Filip Rejč. Spoty vyrobilo Black Pear Studio, produkovali je Jakub Vacík a Marek Dusil.

"Znělky jsme natočili tak, aby co nejlépe korespondovaly s celkovým duchem kina, které je tradiční i aktuální, formální i milé a také cinefilní. Zároveň má samo nad sebou nadhled," tvrdí režisér a autor námětu Jirásek. "Vytvořili jsme čtyři minutové spoty, které parodují klišé různých světových kinematografií a zároveň si tak trochu dělají legraci i ze samotného kina Světozor. Na prvním místě pro nás ovšem zůstala řemeslná poctivost," dodává.

"Dlouhodobě usilujeme o to, aby byl Světozor prostorem, který v kinematografii ctí národnostní i žánrovou rozmanitost. Tomu odpovídá i naše programová dramaturgie. Věřím, že k současným čtyřem znělkám přidáme ještě další," říká ředitel Kina Světozor Petr Jirásek.

Celkem osm natáčecích dní strávili tvůrci v Paříži, Praze, na Šumavě, v ostravských Vítkovicích, Lázních Toušeň a pražském kině Světozor. Na výrobě znělek se podílely jako hlavní partneři společnosti Universal Production Partners (UPP) a Soundsquare. Partnery znělek jsou Biofilms Rental, Vantage, Panavision Praha, FAMU a Hudební banka.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy