upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Bistro, Bistro Social, Gong

Moto X Force
Rupturalismus

Klient Lenovo
Značka Moto X Force
Obor Spotřební elektronika pro domácnost

Za informacemi o novém uměleckém směru zvaném rupturalismus, přenášejícím praskliny mobilních telefonů na malířské plátno. stojí lokální reklamní kampaň výrobce počítačů, mobilů a spotřební elektroniky Lenovo na nový smartphone Moto X Force, který mám mít nerozbitný displej. Informace se objevily začátkem července na některých internetových serverech. Kampaň vytvořily agentury z uskupení Adexpres, konkrétně Bistro Agency, Gong a Bistro Social. 

Reklamní kampaň cílí na mladé lidi, kteří tráví se svými telefony téměř 24 hodin denně. "Podle našich průzkumů používá přibližně každý pátý uživatel smartphone s popraskaným nebo roztříštěným displejem. Moto X Force přináší nerozbitný displej a jen tak něco ho nezlomí,“ tvrdí marketingová manažerka společnosti Lenovo Aneta Fialová.

Hlavním aktérem kampaně se stal malíř Aleš Růžička, který spojil vizuál rozbitých displejů se svými staršími obrazovými cykly Vanitas či Hřbitovní kvítí a vytvořil několik děl mapujících ruptury displejů mobilních telefonů.

"Růžičkovy obrazy i samotné praskliny telefonů lidé na sociálních sítích hodně sdíleli a komentovali. Sami od sebe začali také zasílat fotografie svých prasklých telefonů a sdílet své příběhy stojící za tvorbou jejich vlastních uměleckých děl," tvrdí výkonný ředitel PR agentury Gong Tomáš Vozáb.

Lenovo chce v rupturalistické kampani nadále pokračovat. Na spolupráci s Růžičkou tak má navázat výstava rupturalistických děl před OC Nový Smíchov.

Adexpres letos zvítězil v tendru Lenova na centralizovaný programatický nákup v řadě zemí, konkrétně v Česku, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Rusku, na Ukrajině a v Turecku. V současnosti už běží mezinárodně několik kampaní na produkty Lenova, od mobilních telefonů přes notebooky až po tablety.

Multitasking doby

Narcisův pád

Pes na stopě

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy