upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Symbio Digital

Pilsner Urquell
Oslava 170 let Pilsner Urquell

Klient Pilsner Urquell
Značka Pilsner Urquell
Obor Alkoholické nápoje
Produkce Symbio Digital
Art director Václav Krbůšek
Copywriter Jan Marcinek
Grafika/ilustrace Václav Krbůšek
Flash developer Zoltán Páll
Account manager Kateřina Janotová
Project Manager Lenka Palová

Cíl: Pilsner Urquell letos slaví 170. výročí plzeňského ležáku. V rámci oslav jsme se rozhodli vytvořit hru, která mapuje výrobu první várky piva v Plzni a seznamuje hráče s historickými souvislostmi.

Výsledek: Celý příběh vzniku prvního světlého ležáku v Plzni se promítl do speciální online hry „Stvořen před 170 lety", která zajímavou a interaktivní formou seznamuje hráče s procesem výroby v dobovém prostředí.

Obsah projektu: Microsite, kde první sládek provází hráče jednotlivými procesy výroby piva. Animované intro a outro vtahuje diváka do děje. Grafické zpracování v barvách společnosti Pilsner Urquell.

Popis řešení: Navštívili jsme pivovar v Plzni, abychom získali inspiraci a podklady pro vytvoření největšího online projektu Pilsner Urquell roku 2012. Napsali jsme scénář pro celou hru a postupně začali vyrábět. Rekvizity ve hře získali papírovou podobu, ale přesto se podařilo rozhraní udržet ve stylu značky. Pro každý proces výroby piva byl zvolen jiný způsob ovládání a navíc hrou provází první sládek -- Josef Groll. Největším lákadlem na hře je výhra účasti na várce speciálního piva s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Pilsner Urquell, v plzeňském minipivovaru. Hra byla ještě podpořena pomocí newsletterů, bannerů a redesignem úvodní oficiální stránky Pilsner Urquell. Samotné oslavy měly ještě svoji microsite v podobě blogu, který informoval o jednotlivých akcích (koncerty, dražby unikátních láhví, oslavy v Plzni a v Brně). Takže, všechno nejlepší, Plzničko!

Web: http://170let.pilsner-urquell.cz/

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy