upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Družina

Rubikon centrum
Nesedím, pracuji

Klient Rubikon centrum
Značka Rubikon centrum
Obor Kulturní marketing & dobročinnost

Nová kampaň neziskové organizace Rubikon Centrum Nesedím, pracuji má za cíl ukázat bývalé vězně jako aktivní lidi, kteří chtějí překročit svou trestní minulost. Potrvá od 1. září do 31. října 2017. Zahrnuje online komunikaci (webFacebookYouTube) a také vizuály na veřejných reklamních plochách, v MHD a formou inzerce v Deníku, především v Karlových Varech, Kladně, Ostravě a v Praze. Mediální propagace se zaměřuje na tři cílové skupiny - širokou veřejnost, lidi s trestní minulostí a zaměstnavatele (jejich HR pracovníky). 

Vizuály kampaně vycházejí z fotografických momentek, které zachycují různé profese (zedník, řidič autobusu, administrativní pracovnice, zahradnice) v době přestávky, při odpočinku, vždy však postava sedí. Zvolený claim Nesedím, pracuji odkazuje k trestní minulosti portrétovaných osob.

"Kampaň se dotýká trestní minulosti, ale neukazuje ji jako stigma, ale opravdu jako minulost, od které se člověk odrazí a poučen se navrací do fungujícího kolektivu. Přítomný je motiv druhé šance, kterou předkládáme jako normální, běžnou praxi," uvedla PR ředitelka Rubikon Centra Anita Beganyová.

Cílem kampaně je osvěta tématu zaměstnávání lidí s trestní minulostí. Vytvořilo ji kreativní studio Družina. Kampaň je součástí nové komunikační strategie v projektu zaměřeném na rozvoj a profesionalizaci organizace s názvem Rubikon Centrum 2021. Se začátkem kampaně spouští centrum také nové webové stránky.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy