upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Young & Rubicam

UNHCR Central Europe
Sami jsme byli uprchlíci

Klient UNHCR
Značka UNHCR Central Europe
Obor Kulturní marketing & dobročinnost
Produkce Stink Praha, Daniel Bergmann, Andrea Chadimová
Režisér Martin Krejčí
Fotograf/ka Miro Minarových
Creative director Tereza Svěráková, Dora Pružincová
Art director Evridiki Kemanes

Na internetu, v kinech, v tisku a v rozhlase poběží kampaň Sami jsme byli uprchlíci, která chce reagovat na současnou debatu kolem migrace. Kampaň dramatizuje příběhy tří nejodvážnějších útěků z ČSSR v období komunismu. Pro Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ji připravila komunikační agentura Young & Rubicam. 

Online a kinospot je minutovou rekonstrukcí útěku Josefa Hlavatého, který v osmdesátých letech přeletěl hranice na vlastnoručně postaveném rogalu se svým tříletým synem na zádech. V režii Martina Krejčího se v hlavních rolích objeví Adam Kraus a Jana Krausová. Spot produkovala společnost Stink Daniela Bergmanna, jež letos založila v Praze svou novou pobočku. Reklama bude nasazena například v pražských artových kinech Aero, Bio Oko a Světozor.

Na spot navážou od začátku března také tiskové inzeráty, které vyprávějí příběhy dalších dvou útěků. Rudolfa Krejčího, propašovaného za hranice v rakvi zahrabané ve vagonu plném uhlí, kam ho ukryl jeho otec, a Roberta Ospalda, který se dostal ven po drátech vysokého napětí.

Fotografického zpracování kampaně se ujal Miro Minarových. Paralelně s kinospotem a tiskovými inzeráty poběží také rádiový spot.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy