upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Vlastní tvorba

Zonky
Zonky je levnější / Saša Rašilov

Klient Zonky
Značka Zonky
Obor Finanční služby
Art director Casey Clarkson
Režisér Tomáš Medek

Online platforma na půjčování peněz mezi lidmi Zonky (jejím investorem je Home Credit ze skupiny PPF) spustila 4. září novou produktovou kampaň, která doplní současnou, převážně brandovou komunikaci značky. Samotná produktová kampaň poběží v televizi, dále pak na internetu, v tisku a využije i venkovní reklamy. Každá z uvedených vrstev komunikace je určena pro jinou cílovou skupinu. Televizní komunikace má veřejnosti pomoci pochopit, v čem spočívá praktická výhoda služby. Online a offair část komunikace mají ukázat, že není důvod obávat se službu vyzkoušet.

Spot je natočen v duchu seriálu Alf (inspirací byli i a Hele, žabák Kermit nebo králíček Azurit), postavu mluví Kryštof Hádek, který je hlasem značky od začátku. Jeho spolubydlícího Petra hraje Saša Rašilov. "Díky nové postavě Zonkyho může naše značka vstupovat do přirozené osobní interakce s okolním světem. Nechtěli jsme přiřadit značce pouze jednu konkrétní lidskou tvář a není to naším záměrem do budoucnosti. Zonky totiž může být každý. V dalších fázích kampaně budeme rozšiřovat portfolio tváří, se kterými se náš Zonky bude setkávat a bude pomáhat vysvětlovat výhody naší služby. Hlavní postavou konceptu je tedy Zonky, nikoliv herec,” přibližuje nový marketingový ředitel Zonky Jakub Strýček.

Televizní spot vznikl inhouse, ve spolupráci s externí produkcí Biofilms. Režie spotu se ujal Tomáš Medek. Za konceptem vizuálů pro tisk, outdoor a online stojí art directorka Casey Clarkson.

V tištěných a outdoorových médiích anonymně vystupují uživatelé, kteří službu Zonky už vyzkoušeli, bez ohledu na to, zda jsou to lidé, kteří si na Zonky půjčili a nebo se jedná o investory. Grafický koncept vychází z dosavadní komunikace značky, ale je rozšířen tak, aby umožnil využít sílu osobního sdělení konkrétních lidí, a při tom zároveň zdůraznil prvek anonymity, která je pro službu zásadní. Zonky je zde využit jako avatar, který vše bez obav vyřídí.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy