upřesnit →    nahrát reklamu

Řadit dle

Agentura

Mediatyp

8

Obor

Doba nasazení

Zpřesnění doby nasazení

Podle soutěží, festivalů a akcí

Vlastní tvorba

Rekonstrukce státu
Bla bla nevolím - Volební noviny

Bla bla nevolím - Volební noviny
Klient Rekonstrukce státu
Značka Rekonstrukce státu
Obor Politika

Platforma občanských organizací Rekonstrukce státu chystá velkou marketingovou akci – několik dní před volbami rozešle do 4 milionů českých domácností „noviny“ s doporučením, koho volit či nevolit podle toho, zda kandidáti podporují konkrétní protikorupční zákony. Na nich iniciativa staví své snažení, jeden už se podařilo prosadit, zbývá jim osm. Volební noviny stojí podle sdělení iniciativy 1,4 milionu Kč, z toho přes 115.000 Kč už dali drobní přispěvatelé prostřednictvím crowdfundingového webu HitHit.cz.

Většina se sehnala oslovením „spousty podnikatelů“. Noviny budou obsahovat informaci, který kandidát či kandidátka podepsal závazek, že zmíněné zákony podpoří, a jestli politická strana podporuje zákony jako celek a hodlá je navrhnout do koaliční smlouvy.

Dosud závazek podepsalo 202 kandidátů z většiny politických stran, které mají podle průzkumů šanci vstoupit do Poslanecké sněmovny. Stále se ale jedná o zlomek kandidátů velkých stran, tlak dobrovolníků proto pokračuje.

Rozesílka tištěných materiálů je součástí kampaně Bla bla nevolím.

„Protikorupční agenda není pravicová, ani levicová a stále více poslanců a nyní i předsedů stran to vnímá. Když ukážeme, že voliči tyto zákony opravdu chtějí, věříme, že se ihned po volbách začnou přijímat,“ míní Martin Kameník, předseda občanského sdružení Oživení.

Kromě něj Rekonstrukci státu tvoří Transparency International, Ekologický právní servis, Fond Otakara Motejla, zIndex, Otevřená společnost, Brnění, Pražské fórum, Zaostřeno, Zelený kruh, Nadační fond proti korupci, Inventura demokracie, Glopolis, Good governance, Naši politici.cz, Vyměňte politiky, Veřejnost proti korupci, Náš stát.cz, Podnikáme bez korupce.cz, Stop tunelům – (Ústí n/L), CESTA – Centrum pro sociálně-tržní ekonomiku a otevřenou demokracii, Iuridicum Remeidum, Proalt, Kohovolit.eu a Praguewatch.

Komentáře

Nejnavštěvovanější reklamy